YENİLENEBİLİR ENERJİ LİSESİ KURULUMUNA DESTEK ARAYIŞLARI

Sayın  İlgili,                                                                                                                     30.11.2016  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse ettiği Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında “Güneş Enerjisi ve Enerji Verimliliği’’ başlıklı bir proje yürütmekteyiz. Proje faaliyetlerinden biri olan lobicilik çalışmaları çerçevesinde FOÇA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ziyaretimizde Müdürümüz Sayın YÜKSEL AKAR, Foça ilçesinde kapasitesine erişememiş Recep Kerman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını ve Cemil Midilli Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin bir kısmını yenilenebilir enerji kaynakları – rüzgâr enerjisi ve güneş enerjisi tematik lisesine dönüştürmek için bir çalışma içerisinde olduğundan bahsetti. Bu projenin kapasitesinin; her yıl 136 öğrenci almak kaydıyla toplam 544 olduğu bildirilmiştir. Bizim için son derece heyecan verici bir olguyu nasıl destekleyebileceğimizi sorguladık. Sayın Müdürümüz sanayicilerimizle diyaloğa girerek önümüzdeki dönemde istihdam yaratma taahhütleri hakkında bilgi toplama konusunda yardım rica ettiler. Aynı lise için tahsis edilebilecek 50 kız ve 50 erkek öğrenci kapasiteli bir yurt binasının da olması ayrıca bu projeyi daha değerli kılmaktadır. Çevreci Enerji Derneği Başkanı Sayın Tolga Şallı ile birlikte bu konu hakkında çeşitli STKlar ve sanayicilerimiz ile görüşmelerimiz sürmektedir. Sizden, ekte sunduğumuz ön-taahhüt ya da niyet mektubunu doldurmanızı istirham ediyoruz.

Sayın Yüksel AKAR bu talepleri de dosyasına ekleyerek yıl sonundan önce Sayın Valiliğimize brifing verecek ve alınacak OLUR ile lisemiz en kısa zamanda eğitim/öğretim hayatına başlamış olacaktır. Gereğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

KARŞIYAKA

SOSYAL SORUMLULUK VE BİLİM DERNEĞİ

Hüsnü YARDIMCI

Kurucu Başkan

 

TAAHHÜTNAME

1)Biz firma olarak Yeni Foça Recep Kerman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile  Cemil Midilli Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde  Yenilenebilir Enerji Kaynakları Alanı, Rüzgar Enerjisi ve  Güneş Enerjisi bölümlerinden  mezun olacak teknik personelden her yıl………………… kişi istihdam etmeyi (beklenmedik durumlar hariç ) taahhüt ederiz.

2) Biz firma olarak açılacak olan yenilenebilir enerji kaynakları bölümünde  okuyan öğrencilerden   stajyer öğrenci olarak çalıştırmayı taahhüt ederiz.

3-Biz firma olarak açılacak olan yenilenebilir enerji kaynakları bölümünün atölyelerinde  örgün öğretimin dışındaki bireylere de yaygın eğitim  merkezlerinde kurslar açarak eğitimi geçen bireyleri ihtiyacımız oranında istihdam edeceğimizi  taahhüt ederiz.

DİĞER GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELER: …………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

FİRMA ADI :

YETKİLİ KİŞİ

(İRTİBAT KİŞİSİ TEL):toplu-foto

İMZA VE KAŞE