Bisiklet ve sürdürülebilir hareketlilik.

Sürdürülebilir Hareketlilik’in Geleceği ve Uzun Vadeli Avantajları

Kendinize, bölgenize ve tüm gezegene uzun vadeli faydalar düşünüldüğünde değerlidir. Çocuklar okula yürüdükçe veya bisiklet sürdükçe  çok şeylerin fark edeceğini düşünmüyorsunuz ama aslında uzun vadede fark yaratacaktır.

Öncelikle, oto sürmeyerek önlediğiniz kirlilik miktarını göz önünde bulundurun. Yürürken daha çok alıştıkça diğer zamanlarda sürmekten kaçındınız ve bu nedenle sağlık bulmuş olabilirsiniz. Diğer anne-babalar sizi yürürken görmüş olabilirler ve örneklerinizi ve diğer çocuklarınızı da takip etmeye karar vermiş olabilirler, dolayısıyla burada bir etkisi olabilir. Çocuklarınız da daha çok yürümek alışkanlığı olacak ve büyüdükçe ve ailelerini aynı şeyi yapmaya teşvik ederek daha çok yürüyebilirler. Bu, aslında hiç düşünemediğinizden çok daha önemli olabilir.

Sürdürülebilir Hareketlilik

Otomobil kullanmayarak bilge olan birçok avantaja sahiptir. Kirliliğin azaltılmasıyla bağlantılı hastalıkların yanı sıra, aynı zamanda daha donanım ve sağlıklı olursunuz. Vücut egzersize ihtiyaç duyar ve yürüyerek veya bisikletle daha fazla sağlık alırsınız ve ondan fayda sağlayacaksınız. Günde otuz dakikalık bir yürüyüş, 2-9 yıl yaşam süresini uzatabilir ve hastalıktan korunmak için yardımcı olarak yaşam kalitesini artırabilir. Kilonuzu saklamanıza yardımcı olur, aynı zamanda daha sağlıklı bir kalbe ve diğer organlara sahip olmanıza da yardımcı olur. Daha az hastalığınız varsa, sigorta daha ucuzdur ve hastalık izni nedeniyle işten daha az zaman ayırırsınız. Daha sağlıklı olmanız nedeniyle yaşlılık döneminde daha uzun süre çalışabilirsiniz.

Yollarda daha az otomobil daha az tıkanıklık demektir. Bu, insanlar daha kolay daha fazla stresli ve araba kazaları olma ihtimali daha az olduğu anlamına gelir. İnsanlar genellikle daha rahat ve mutlu olursa yerel olarak çok daha iyi bir atmosfer oluşturabilir ve trafik sıkışıklığı konusunda endişe duymuyorsa yardım etmede bir etken olabilir.

Aracınızı daha az kullanmanın eş, arkadaş, aile ve çocuklarınıza bir örnek olmak geleceğiniz için harika olabilir. Örneğinizi takip ederler ve bunu yaparlarsa, gelecek nesillerin gerçekten otomobillerini kullanmak isteyip istemediklerini düşünecekler demektir. Bu, bir otomobili fazla kullanmamanın tüm avantajlarının daha fazla insana aktarılması anlamına gelecektir.16265794_1858188511063322_5616239386118174124_n