ÇEDDEPAY PROJESİ 3. ÇEYREK RAPOR ÖZETİ

ÇEDDEPAY Projemiz Mart ayından gelen süreçte etkili bir şekilde devam etmektedir, bu süreç boyunca toplantılar düzenlenmiş,ağ oluşturma etkinliklerine katılım sağlanmış,broşür,afiş çalışmaları tamamlanmış, yerel radyo ve TV kanalına katılım sağlanmış,yerel gazetelerde ÇED konulu makalemiz yayınlanmıştır.

Son üç aylık sürece bakacak olursak, iki kamu kurumu ziyaret edilmiş, lobicilik faaliyeti yapılmıştır.  İki çalıştay ve bir AB seminerine katılım sağlanmıştır. 12 adet yuvarlak masa toplantısı organize edilmiş 50yi aşkın STK ya ulaşılmıştır. Toplantı öncesi anket çalışmaları planlanmış, sonrasında slaytlarla desteklenen sunumlar yapılmış, fikir alışverişi ve çözümler üzerine konuşulmuştur. Animasyon çalışması planlandığı gibi bitirilmiştir.Ağustos ve  Eylül sürecinde dağıtımı ve paylaşımı sağlanacaktır. Bilgi medya takip sistemi ve proje görünürlük etkinlikleri aktif olarak kullanılmıştır.Önümüzdeki süreç için ÇED ve SÇD konularında politika rehberi oluşturma çalışmalarına başlanmıştır.

Son üç aylık dönemde İzmir’de ve bölgemizde çok sayıda halkın katılımı toplantısı düzenlenmemiştir. Bu durum bizi yuvarlak masa toplantılarına daha çok odaklanmaya itmiştir. Bölgemizdeki ÇED süreçleri ve Halkın katılımı toplantısı ilanları aktif olarak takip edilmektedir.

İki adet animasyon tamamlanarak sosyal iletişim kanalları ile paylaşılmıştır.

4-5 Temmuz tarihlerinde Belgrad’da gerçekleşen toplantı proje süreci ve gelişimi açısından faydalı  olmuştur. ÇED ve SÇD raporlarının nasıl okunması gerektiği ve raporlardaki önemli noktaların nasıl analiz edileceği konusunda yapılan  bilgilendirilme teknik olarak ÇED konusunda bilgi birikimimizi arttırmıştır.